ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI: 2 stycznia 2023 r. Wiele promocji i rabatów!

Pedagogika

       

Od 1 września 2014 r. obowiązuje rozporządzenie wg którego lekcje etyki muszą być organizowane w szkołach nawet dla jednego ucznia. Zapis ten wynika z nowelizacji rozporządzenia, które podpisała minister edukacji. Zmiana zapisów - jak podało MEN - to dostosowanie prawa do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół  zapraszamy nauczycieli na 3 semestralne Podyplomowe Studia dla Nauczycieli Etyki dające uprawnienia do nauczania etyki w szkołach na wszystkich poziomach edukacyjnych.

 

Zapraszamy na studia podyplomowe

Centrum Studiów Podyplomowych w Nysie

Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej

 


1. Etyka i filozofia w szkole

Rodzaj i czas trwania studiów: 3 semestry – 270 h + 90 h praktyk. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych.

 

Adresaci studiów: Studia podyplomowe dla nauczycieli etyki przeznaczone są dla osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, którzy zamierzają zdobyć uprawnienia do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Cel studiów: teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do prowadzenia zajęć z etyki we wszystkich typach szkół.

 

Program studiów przygotowujący do pracy w charakterze nauczyciela Etyki i Filozofii w szkole, podzielony na dwa bloki przedmiotów:

  • Merytoryczny: m.in. Historia etyki, Historia filozofii, Etyka mediów, Logika i teoria poznania, Religie współczesnej Europy, Historia i kultura islamu, Religie wschodu (taoizm, konfucjanizm, buddyzm), Współczesne problemy etyczne i wiele innych.
  • Dydaktyczny: m.in. System oświaty oraz wybrane zagadnienia z prawa oświatowego, Metodyka nauczania etyki na poszczególnych etapach edukacyjnych, Metodyka nauczania filozofii na poszczególnych etapach edukacyjnych i wiele innych.

 

Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych pedagogicznych (więcej kierunków) LINK

 Dane teleadresowe:

Centrum Studiów Podyplomowych w Nysie Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna, 48-300 Nysa, ul. Poznańska 1

Numery kontaktowe:

  •     77 435 12 54 wew. 23,24
  •     77 409 04 58
  •     77 409 04 59
  •     691 564 567
Europejskie Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe Vademecum

zobacz...

 

         
Wynajem sal
       

zobacz...

 

Centrum Edukacyjne
www.poznanska.nysa.pl

zobacz ...

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd